Kulinarinis paveldas

 

KULINARINIO PAVELDO EDUKACIJA

„TRADICINIS ŠAKOČIO ARBA DUONOS KEPIMAS LEKĖČIUOSE“

Užsukite į Lekėčius pušynuose besislepiantį, mažą pakaunės zanavykų miestelį, tarp Šakių ir Kauno rajonų „rubežiaus“. Čia jūsų laukia jaukūs ir gražūs kulinarinės edukacijos namai, prasmingam laisvalaikio praleidimui, darbo ar mokslo kolektyvui, giminės ar draugų susibūrimui ar šiaip smagiai kompanijai, bet kokios šventės proga. Čia suprasite koks ypatingas yra maisto skonis, į kurį įdėta daug rankų darbo ir šilumos.

      

LEKĖČIŲ BENDRUOMENĖS MOTERŲ KLUBAS                    

Adresas: Pušyno g.18A, Lekėčiai, Šakių r.

   Tel. Nr. 8 698 36503, el.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

AUTENTIŠKAS TRADICINIO ŠAKOČIO KEPIMAS.

Susipažinsite su šakočio istorija, receptūra, gaminimo procesu ir reikmenimis. Galėsite išbandyti užpilti tešlos ant volo, kurį patys, savomis rankomis, suksite virš kvepiančio malkų židinio, ragausite šviežutėlį, ką tik nuo žarijų arba įsidėsite kelionei. Kol kepa šakotis: autentiškų Lekėčių krašto kulinarinio paveldo patiekalų ir rankų darbo sveikuoliškų gardėsių degustacinis stalas, įvairių vietinės žoliautojos ekologiškų arbatų ragavimas, žolelių rinkimo, džiovinimo ir laikymo paslapčių pristatymas.

AUTENTIŠKAS TRADICINĖS DUONOS KEPIMAS.

Savomis rankomis užminkysite, natūraliu raugu užmaišytą duonutę ir pašausite į autentišką, zanavykišką duonkepę krosnį. Iškeptą ir iš krosnies ištrauktą duonutę „nuprausti“, suvilgę karštą plutą vandeniu, kad ji įgautų blizgesį ir tokią gražią, vienintelę, parvešite namiškiams lauktuvių. Kol kepa duonutė: autentiškų Lekėčių krašto kulinarinio paveldo patiekalų ir rankų darbo sveikuoliškų gardėsių degustacinis stalas, įvairių vietinės žoliautojos ekologiškų arbatų ragavimas, žolelių rinkimo, džiovinimo ir laikymo paslapčių pristatymas.

Tautodailės, rankdarbių pamokėlė, kurios metu kiekvienas pasigaminsite autentišką, senovės lietuvių laimės talismaną.

 

Į viršų